امروز يك شنبه  27 مرداد 1398
تعداد بازدید : 797 - تاریخ خبر : 1397/10/23 - 14:32
معرفی کمیسیون‌های یازده گانه پنجمین جشنواره جام جم

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم در نشست مطبوعاتی از ویژگی‌های این جشنواره و اضافه شدن چند کمیسیون جدید برای بررسی آثار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مسعود احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم و مدیر شبکه آموزش سیما در این نشست با اعلام گزارشی از آثار رسیده به بخش داوری کمیسیون‌های این جشنواره از ویژگی‌های جشنواره امسال سخن گفت. احمدی افزادی با بیان اینکه فعالیت‌های جشنواره پنجم جام جم به طور رسمی  از اول مهر ماه آغاز شده است گفت: از این تاریخ با دستور معاون سیما دبیر جشنواره مشخص و کارشناسان مختلف کارشان را در دوبخش  انتخاب آثار و بخش داوری آغاز کردند. دبیر جشنواره جام جم با بیان نحوه انتخاب آثار گفت: مدیران شبکه‌های سیما به عنوان روسای کمیته‌های انتخاب و مدیران هر شبکه به عنوان اعضای این کمیسیون ها بوده اند وی با بیان اینکه تا ابتدای دی ماه آثار را از میان تولیدات هر شبکه در بررسی دقیق برگزیدند گفت: آثار از ابتدای دی ماه به کمیسیون‌های داوری ارسال شد.

 احمدی افزادی از جشنواره جام جم سال گذشته یاد کرد که آثار در 4 بخش نمایشی، مسابقات، مستند و پویانمایی داوری شدند و گفت: امسال علاوه بر این 4 کمیسیون، کمیسیون‌های دیگری نیز فعال شده‌اند. وی با اشاره به اهمیت ساختار ترکیبی در برنامه‌های تلویزیونی و گستردگی آن در طبقات مختلف برنامه‌سازی «ب»، «ج» و«د» گفت: یکی از کمیسیون های جدید کمیسیون برنامه‌های ترکیبی است که از مهم‌ترین ساختارهای برنامه سازی است و به برنامه‌های روتین و مستمر ترکیبی مجال ارزیابی می‌دهد. این کمیسیون فرصت خوبی برای برنامه سازان این حوزه است تا کارهای ترکیبی شان را در حوزه‌های مختلف ورزشی، اقتصادی، معارفی، خانواده، کودک نوجوان و...ارائه کنند.

دبیرجشنواره جام جم از  گروه خاطره ساز و گروهی از هنرمندان که فقط صدایشان در برنامه‌های سیما شنیده می‌شوند یاد کرد و ایجاد کمیسیون دوبلاژ و آماده سازی برنامه را از بخش های جدیدی معرفی کرد که امسال برای دیده شدن این هنرمندان به کمیسیون‌های جشنواره افزوده شده است.

احمدی افزادی همچنین با معرفی کمیسیون فضای مجازی جشنواره این کمیسیون را از کمیسیون‌های جدیدی خواند که با توجه به اینکه رسانه ملی علاوه بر برودکست در حوزه برودبند نیز تولیدات متنوعی دارد امسال فعال شده است.

وی تعامل با مردم را رکن اصلی برنامه‌های سیما خواند و گفت: شعار دیده‌می‌شوید در کمیسیون انتخاب مردمی  معنا می‌یابد. دبیر جشنواره جام جم افزود:  آگهی‌ها و تبلیغات تلویزیونی یکی از بخش‌های مهم و حساس برنامه‌های تلویزیونی است که جشنواره امسال به آن پرداخته و کمیسیون آگهی و تبلیغات تلویزیونی به همین منظور امسال ایجاد شده است.

وی با اشاره به تقارن مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و برگزاری جشنواره از کمیسیون برنامه‌های ویژه چهلمین سالگرد در این جشنواره خبر داد و گفت: امسال با توجه به این مناسبت شبکه‌های مختلف سیما برای معرفی دست‌اوردهای انقلاب اسلامی‌برنامه‌های متنوع و متعددی تدارک دیده‌اند که در جشنواره امسال داوری خواهند شد.

احمدی افزادی کمیته بازارمحصولات تلویزیونی را از نوآوری‌های جشنواره امسال خواند که به بینندگان ارائه خواهد شد و افزود: در طول سال‌های پس از انقلاب و سال‌های اخیر تولیدات رسانه ملی رشد قابل توجهی کرده و در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیز مطرح شده اند که باید به این امر توجه کرد.

کمیته ای پشتیبانی و مالی و اطلاع رسانی و تبلیغات نیز از دیگر بخش‌های این جشنواره است. دبیر جشنواره جام جم با معرفی روسای کمیسیون‌های تخصصی گفت: ردیس کمیسیون آثار نمایشی و سریال‌ها رئیس مرکز سیما فیلم دکتر حسین کرمی و جانشین ایشان قائم مقام این مرکز سید علی حمیدی است. سلیم غفوری نیز به عنوان رئیس کمیسیون مستند، محمد احسانی به عنوان رئیس کمیسیون مسابقات، محمدرحیم لیوانی رئیس کمیسیون پویانمایی، مجید زین‌العابدین رئیس کمیسیون برنامه‌های ترکیبی، احمدامیرحائری قائم مقام مرکز تولید و فنی معاونت سیما رئیس کمیسیون دوبلاژ و آماده سازی، شهرام فرزین فر مدیر کل اطلاعات و برنامه ریزی سیما به عنوان رئیس کمیسیون فضای مجازی، جواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنج سیما به عنوان رئیس کمیته انتخاب مردمی و عباس مهدوی مهر مدیرکل بازرگانی رسانه ملی به عنوان رئیس کمیسیون آگهی‌ها و تبلیغات تلویزیونی و عبدالکریم خیامی رئیس مرکز طرح و برنامه سیما به عنوان رئیس کمیسیون برنامه‌های ویژه چهلمین سالگرد انقلاب انتخاب شده‌اند. ریاست کمیته پشتیبانی و مالی بر عهده سید محمود اسلامی و کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات بر عهده حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما است.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم سپس آماری از آثار رسیده به بخش داوری جشنواره ارائه کرد و گفت: 410 اثر تا کنون به مرحله داوری جشنواره راه یافته‌اند که در کمیسیون‌های 11گانه در دست بررسی است.

وی افزود: 29اثر از 11 شبکه در بخش مسابقات به مرحله داوری راه یافته اند که در سه بخش مسابقات استودیویی، میدانی و تلفنی داوری می‌شوند. در بخش پویانمایی 45 اثر جمعا به مدت 110 ساعت برنامه به بخش داوری رسیده که 31اثر از تولیدات مرکزپویانایی صبا و 14 اثر از شبکه‌های سیما است. دربخش برنامه‌های ترکیبی 68 اثر از 14 شبکه به مرحله داوری راه یافته اند که با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی فرهنگی معارفی کودک نوجوان و.... تولید شده اند.

در کمیسیون فضای مجازی آثار در سه بخش سایت شبکه، اطلاع رسانی EPG و شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی، 51 اثر به بخش داوری راه یافته اند. بنا به گفته احمدی افزادی 88اثر از میان 2هزارو دویست ساعت اثر و از بین 320 فیلم سینمایی، 24سریال در مجموع 540 قسمت ،250اثر مستند و 30 انیمیشن در قالب 970 قسمت در زمینه‌های صدابرداری، صداگذاری، صداپیشگی مناسب، ترجمه و...داوری می‌شوند.

در بخش آثار مستند نیز از 13 شبکه 39 اثر به بخش داوری راه‌یافته اند. به کمیسیون نمایش هم 20 سریال از شبکه‌های یک، دو، سه، تهران و نسیم همچنین تله تأتر شبکه 4 سیما رسیده است. کمیسیون آثار ویژه چهلمین سالگرد نیز70 اثر دریافت کرده است.

احمدی افزادی با اعلام اینکه مراسم معرفی آثار برگزیده مردمی دوم اسفند در سالن وزارت کشور برگزار خواهد شد افزود: در این بخش 5 سریال ، 5برنامه ترکیب، 5مجری، 5بازیگر زنو 5بازیگر مرد معرفی می‌شوند این آثار از میان برنامه‌هایی که در نظر سنجی مرکز تحقیقات سازمان مورد اقبال مخاطبان بوده اند انتخاب شده‌اند که در برنامه‌ای ویژه از ابتدای بهمن ماه به مردم معرفی می‌شوند تا برگزیدگان آنها مشخص شوند.

دبیر جشنواره جام جم  با بیان اینکه داوری آثار در بخش انتخاب مردمی‌ با داوری در دیگر بخش‌ها متفاوت است گفت: ارزیابی فنی، محتوایی، پژوهشی ، اجرا و... در بخش های دیگر و داوری مردمی در  زمینه‌های  نمایشی، برنامه برتر ، ترکیبی، مجری و بازیگران مرد و زن انتخاب می‌شوند.

وی همچنین از برگزاری اختتامیه جشنواره در هفتم اسفند و همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) خبر داد و گفت : در این روز در دو نوبیت صبح و عصر کمیته‌های تخصصی برگزار می‌شوند و آثار برگزیده در این کمیسیون ها به نقد وبررسی گذاشته می‌شوند که فرصت مناسبی برای تضارب آرا و گفت‌وگوهای تخصصی پیش از اعلام اسامی‌ برگزیدگان است.

وی تعدد آثار رسیده به بخش داوری را 2 برابر آثار سال گذشته دانست و در پاسخ به سوال خبرنگاران از تمهیداتی برای امتیازاتی برای برگزیدگان توجه به خبرنگاران حوزه رسانه و ارزیابی تمام عوامل موثر در برنامه سازی تلویزیونی در داوری آثار سخن گفت.

 

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه های سیما به مناسبت عید سعید قربان، پخش ویژه برنامه های متنوعی را در دستور کار دارند.

دبیرخانه شورای معارف سیما جزییات پخش دعای پرفیض عرفه از شبکه های مختلف سیما را اعلام کرد.

در روز عید سعید قربان همراه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما باشید.

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 24 و 25 مرداد ماه مصادف با سالروز بازگشت اقتدارانه آزادگان جنگ تحمیلی به خاک میهن با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

تهیه کننده پویانمایی « شکرستان» از روایت داستان های این مجموعه توسط علی همت مومیوند پیشکسوت صداپیشگی خبر داد.

برنامه «به خانه بر می گردیم» دوشنبه21 مردادماه در عید سعید قربان با بخش های شاد و جذاب مهمان خانه مخاطبان می شود.

رامین وطن دوست کارشناس برنامه«سفرگرد» شبکه هفت سیما، پیست دوچرخه سواری القدرا در صحرا دبی را رکاب زد.

احسان علیخانی به همراه داوران و گروه سازنده برنامه «عصرجدید» امروز به امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی می‌آیند تا به طور مستقیم از دیدگاه‌های مردم درباره این برنامه با خبر شوند.

معاون سیمای رسانه ملی درباره نظرسنجی صداوسیما و وجود آمار 80 درصدی مخاطبان تلویزیون توضیحاتی ارائه کرد.

در دیدار مدیرشبکه قرآن و معارف سیما با علما و آیات عظام صافی گلپایگانی، مصباح یزدی، علوی گرگانی، سعیدی و حجت الاسلام رحیمیان بر ترویج معارف قرآن و نشر ارزش های دینی و معنوی تأکید شد.

جشن سینمایی قربان تا غدیر در شبکه نمایش سیما  از این هفته آغاز می شود .

تهیه کننده پویانمایی «شکرستان» از روایت داستان های این مجموعه توسط علی همت مومیوند پیشکسوت صداپیشگی خبر داد.

محمد شریف‌خانی معاون فضای مجازی رسانه ملی، از پخش هم‎زمان مراسم دعای عرفه در شبکه یک سیما و شبکه اینترنتی شیما، خبر داد.

معظمی‌ کارگردان سریال «بوی باران» در نشست خبری پس از پاسخگویی عوامل این سریال به تماس‌های مردمی‌با تلفن‌های 162 گفت: تماس‌ها انرژی خوبی به گروه سازنده داد و مؤید استقبال مردم و خانواده‌ها از این سریال بود.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» بعد از سفر به استان های فارس، کرمان، یزد، مشهد، اردبیل، منطقه آزاد چابهار، گلستان به استان خراسان شمالی سفر می کند.

 

معاون سیمای رسانه ملی گفت: در حال حاضر 60 سریال در ایستگاه های مختلف تولید داریم که این میزان نسبت به سال 95 هشت  برابر رشد نشان می دهد.

برنامه «کاف گاف» به تهیه کنندگی و کارگردانی آرمین قاسمی برای پخش از این شبکه در مرحله تولید قرار دارد.

جشنوارۀ سینمایی‌های شبکه نهال هرروز ساعت 14 میهمان خانواده‌های ایرانی خواهد بود.

مجموعه نمایشی «گاندو»  به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنندگی مجتبی امینی، در ژانر جاسوسی ـ امنیتی تهیه شده است و ماجراهای حیرت انگیز و تکان دهنده ای را روایت می کند.

فصل هفتم مستند مسابقه پرمخاطب «خانه ما» که این بار در شهر ادب و فرهنگ ایران تولید شده است، از پنجشنبه 30 خرداد روی آنتن شبکه نسیم می رود.

افزایش پهنای باند سیگنال ارسالی در Headend، آخرین گام برای HDشدن کامل شبکه نسیم شد.

ویترینی از بهترین فیلم های سینمایی ایران و جهان در جشنواره تابستانی سیما به نمایش در می آید.

ستاد رسانه ای رونق تولید صدا و سیما با رویکردهای تبیینی، آگاهی ‌بخشی، ترویجی، مطالبه‌گری، حمایتی و گفتمان‌سازی موضوع «رونق تولید» تشکیل شده است.

 

نشست خبری مشترک شبکه امید و هیئت فوتبال استان تهران روز چهارشنبه 29 خرداد ساعت 15:30 در محل سالن کنفرانس شبکه امید برگزار شد.

 شبکه نسیم با آغاز فصل تابستان برنامه های مختلفی را روانه آنتن خواهد کرد.

فصل ششم برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» از یکشنبه 9 تیرماه همراه با تغییراتی آغاز خواهد شد.

برنامه «چاپارخانه» با نظارت و برنامه‌ریزی روابط عمومی شبکه امید تهیه می‌شود و تولید آن، گام مهمی در مسیر ارتقای فعالیت‌های این بخش و تعامل بهتر با مخاطبان است.

مرکز پویانمایی صبا برنامه های تولیدی خود را برای نمایش تلویزیونی در فصل تابستان اعلام کرد.

مدیر گروه اجتماعی شبکه پنج سیما گفت: تهیه کننده برنامه «اختیاریه»، خود بنا به دلایلی از ادامه همکاری انصراف داد.

الهام غفوری در گفتگوی تلفنی با برنامه «سلام صبح بخیر» جزئیات فصل 6 این مجموعه پرمخاطب را اعلام کرد.

 

برنامه «آفتاب شرقی» امروز میزبان حجت الاسلام کرمی است که درباره پیروی از دستورات دینی صحبت می کند.

شبکه چهار سیما از 30 مرداد ماه مجموعه تلویزیونی تاریخی «بوعلی سینا» را به روی آنتن می برد.

مجله تلویزیونی «شب موسیقی» به مناسبت دهه ولایت و امامت و در آستانه عید سعید غدیر خم به صورت ویژه برنامه و با بخش های متنوع موسیقیایی به روی آنتن می رود.

مل مل مهمان ویژه چهارمین نمایشگاه "توانمندی های روستاییان و عشایر" در تهران می شود.

سریال «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی، نویسندگی شعله شریعتی و اعظم بهروز و تهیه‌کنندگی آرمان زرین‌کوب این‌روزها مرحله پیش‌تولید را پشت سر می‌گذارد، تاکنون چند بازیگر اصلی این سریال انتخاب شدند و گروه سازنده مشغول تکمیل گروه بازیگران این مجموعه است.

فینال برنامه «عصر جدید» دوشنبه 28 مردادماه از شبکه سه سیما پخش می شود .

مجموعه تلویزیونی «بانوی سردار» به کارگردانی پرویز شیخ طادی از سه شنبه 29 مرداد ماه، هر شب از شبکه سه سیما پخش می شود .

نشست پرسش و پاسخ عوامل برنامه تلویزیونی «عصر جدید» با حضور احسان علیخانی، تهیه کننده، کارگردان و مجری برنامه، بشیر حسینی، امین حیایی و آریا عظیمی نژاد داوران برنامه و ایمان قیاسی مجری پشت صحنه در سالن همایش های سازمان صداوسیما برگزار شد.

در جشنواره این هفته شبکه دو از 27 مرداد تا 2 شهریور، فیلم های سینمایی «تهران دربست»، «بازی آخر»، «کتابفروشی» و«قاتلین پیرمرد» پخش می شود.

خرداد 93 برنامه‌ای با شکل و شمایلی متفاوت در شبکه نسیم متولد شد. برنامه‌ای که هم راستا با شعار نشاط و سرگرمی این شبکه بود و رامبد جوان، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر اجرای آن را برعهده داشت. جوان تقریبا از سال 83 سودای ساخت چنین برنامه‌ای را داشت و خبرهای آن از سال‌ها پیش شنیده می‌شد. خندوانه آن سال تا 3 آبان روی آنتن ماند اما مخاطبانی که حالا حسابی با برنامه همراه شده بودند، فصل تازه آن را طلب کردند.

مستند «این سوی سکوت» از مجموعه «حکایت دل» 27 مرداد ساعت 21 از شبکه چهارسیما پخش می شود.

برنامه «فرمول یک» در سالروز ورود آزادگان به کشور میزبان 2 آزاده است.

"علی اصغر جهان پویا" کارآفرین در زمینه تولید تجهیزات پزشکی ، "رضا تیماسی "، تولید کننده محصولات چوبی  و "علیرضا لشگری"، تولید کننده ترشیجات و شوریجات مهمان برنامه امروز «حرف حساب» هستند.

«سلام آقای مدیر» مجموعه ای است که در هر قسمت آن به روایت زندگی یکی از دانش آموزان مدرسه ای پرداخته می شود که مدیر قبلی سعی دارد مدیر جدید را بی مسئولیت نشان داده و ساختمان مدرسه را از آن خود کند.

مستند 52 دقیقه‌ای «نامه‌های شنیدنی» تولید شبکه مستند سیما به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی پرتره صدای ماندگار دوبلاژ «سعید مظفری» روز دوشنبه 28 مرداد از ساعت 18:30 تا 20:30 در فرهنگسرای ابن‌سینا رونمایی می‌شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد