امروز يك شنبه  5 اسفند 1397
تعداد بازدید : 382 - تاریخ خبر : 1397/10/23 - 14:32
معرفی کمیسیون‌های یازده گانه پنجمین جشنواره جام جم

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم در نشست مطبوعاتی از ویژگی‌های این جشنواره و اضافه شدن چند کمیسیون جدید برای بررسی آثار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مسعود احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم و مدیر شبکه آموزش سیما در این نشست با اعلام گزارشی از آثار رسیده به بخش داوری کمیسیون‌های این جشنواره از ویژگی‌های جشنواره امسال سخن گفت. احمدی افزادی با بیان اینکه فعالیت‌های جشنواره پنجم جام جم به طور رسمی  از اول مهر ماه آغاز شده است گفت: از این تاریخ با دستور معاون سیما دبیر جشنواره مشخص و کارشناسان مختلف کارشان را در دوبخش  انتخاب آثار و بخش داوری آغاز کردند. دبیر جشنواره جام جم با بیان نحوه انتخاب آثار گفت: مدیران شبکه‌های سیما به عنوان روسای کمیته‌های انتخاب و مدیران هر شبکه به عنوان اعضای این کمیسیون ها بوده اند وی با بیان اینکه تا ابتدای دی ماه آثار را از میان تولیدات هر شبکه در بررسی دقیق برگزیدند گفت: آثار از ابتدای دی ماه به کمیسیون‌های داوری ارسال شد.

 احمدی افزادی از جشنواره جام جم سال گذشته یاد کرد که آثار در 4 بخش نمایشی، مسابقات، مستند و پویانمایی داوری شدند و گفت: امسال علاوه بر این 4 کمیسیون، کمیسیون‌های دیگری نیز فعال شده‌اند. وی با اشاره به اهمیت ساختار ترکیبی در برنامه‌های تلویزیونی و گستردگی آن در طبقات مختلف برنامه‌سازی «ب»، «ج» و«د» گفت: یکی از کمیسیون های جدید کمیسیون برنامه‌های ترکیبی است که از مهم‌ترین ساختارهای برنامه سازی است و به برنامه‌های روتین و مستمر ترکیبی مجال ارزیابی می‌دهد. این کمیسیون فرصت خوبی برای برنامه سازان این حوزه است تا کارهای ترکیبی شان را در حوزه‌های مختلف ورزشی، اقتصادی، معارفی، خانواده، کودک نوجوان و...ارائه کنند.

دبیرجشنواره جام جم از  گروه خاطره ساز و گروهی از هنرمندان که فقط صدایشان در برنامه‌های سیما شنیده می‌شوند یاد کرد و ایجاد کمیسیون دوبلاژ و آماده سازی برنامه را از بخش های جدیدی معرفی کرد که امسال برای دیده شدن این هنرمندان به کمیسیون‌های جشنواره افزوده شده است.

احمدی افزادی همچنین با معرفی کمیسیون فضای مجازی جشنواره این کمیسیون را از کمیسیون‌های جدیدی خواند که با توجه به اینکه رسانه ملی علاوه بر برودکست در حوزه برودبند نیز تولیدات متنوعی دارد امسال فعال شده است.

وی تعامل با مردم را رکن اصلی برنامه‌های سیما خواند و گفت: شعار دیده‌می‌شوید در کمیسیون انتخاب مردمی  معنا می‌یابد. دبیر جشنواره جام جم افزود:  آگهی‌ها و تبلیغات تلویزیونی یکی از بخش‌های مهم و حساس برنامه‌های تلویزیونی است که جشنواره امسال به آن پرداخته و کمیسیون آگهی و تبلیغات تلویزیونی به همین منظور امسال ایجاد شده است.

وی با اشاره به تقارن مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و برگزاری جشنواره از کمیسیون برنامه‌های ویژه چهلمین سالگرد در این جشنواره خبر داد و گفت: امسال با توجه به این مناسبت شبکه‌های مختلف سیما برای معرفی دست‌اوردهای انقلاب اسلامی‌برنامه‌های متنوع و متعددی تدارک دیده‌اند که در جشنواره امسال داوری خواهند شد.

احمدی افزادی کمیته بازارمحصولات تلویزیونی را از نوآوری‌های جشنواره امسال خواند که به بینندگان ارائه خواهد شد و افزود: در طول سال‌های پس از انقلاب و سال‌های اخیر تولیدات رسانه ملی رشد قابل توجهی کرده و در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیز مطرح شده اند که باید به این امر توجه کرد.

کمیته ای پشتیبانی و مالی و اطلاع رسانی و تبلیغات نیز از دیگر بخش‌های این جشنواره است. دبیر جشنواره جام جم با معرفی روسای کمیسیون‌های تخصصی گفت: ردیس کمیسیون آثار نمایشی و سریال‌ها رئیس مرکز سیما فیلم دکتر حسین کرمی و جانشین ایشان قائم مقام این مرکز سید علی حمیدی است. سلیم غفوری نیز به عنوان رئیس کمیسیون مستند، محمد احسانی به عنوان رئیس کمیسیون مسابقات، محمدرحیم لیوانی رئیس کمیسیون پویانمایی، مجید زین‌العابدین رئیس کمیسیون برنامه‌های ترکیبی، احمدامیرحائری قائم مقام مرکز تولید و فنی معاونت سیما رئیس کمیسیون دوبلاژ و آماده سازی، شهرام فرزین فر مدیر کل اطلاعات و برنامه ریزی سیما به عنوان رئیس کمیسیون فضای مجازی، جواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنج سیما به عنوان رئیس کمیته انتخاب مردمی و عباس مهدوی مهر مدیرکل بازرگانی رسانه ملی به عنوان رئیس کمیسیون آگهی‌ها و تبلیغات تلویزیونی و عبدالکریم خیامی رئیس مرکز طرح و برنامه سیما به عنوان رئیس کمیسیون برنامه‌های ویژه چهلمین سالگرد انقلاب انتخاب شده‌اند. ریاست کمیته پشتیبانی و مالی بر عهده سید محمود اسلامی و کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات بر عهده حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما است.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم سپس آماری از آثار رسیده به بخش داوری جشنواره ارائه کرد و گفت: 410 اثر تا کنون به مرحله داوری جشنواره راه یافته‌اند که در کمیسیون‌های 11گانه در دست بررسی است.

وی افزود: 29اثر از 11 شبکه در بخش مسابقات به مرحله داوری راه یافته اند که در سه بخش مسابقات استودیویی، میدانی و تلفنی داوری می‌شوند. در بخش پویانمایی 45 اثر جمعا به مدت 110 ساعت برنامه به بخش داوری رسیده که 31اثر از تولیدات مرکزپویانایی صبا و 14 اثر از شبکه‌های سیما است. دربخش برنامه‌های ترکیبی 68 اثر از 14 شبکه به مرحله داوری راه یافته اند که با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی فرهنگی معارفی کودک نوجوان و.... تولید شده اند.

در کمیسیون فضای مجازی آثار در سه بخش سایت شبکه، اطلاع رسانی EPG و شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی، 51 اثر به بخش داوری راه یافته اند. بنا به گفته احمدی افزادی 88اثر از میان 2هزارو دویست ساعت اثر و از بین 320 فیلم سینمایی، 24سریال در مجموع 540 قسمت ،250اثر مستند و 30 انیمیشن در قالب 970 قسمت در زمینه‌های صدابرداری، صداگذاری، صداپیشگی مناسب، ترجمه و...داوری می‌شوند.

در بخش آثار مستند نیز از 13 شبکه 39 اثر به بخش داوری راه‌یافته اند. به کمیسیون نمایش هم 20 سریال از شبکه‌های یک، دو، سه، تهران و نسیم همچنین تله تأتر شبکه 4 سیما رسیده است. کمیسیون آثار ویژه چهلمین سالگرد نیز70 اثر دریافت کرده است.

احمدی افزادی با اعلام اینکه مراسم معرفی آثار برگزیده مردمی دوم اسفند در سالن وزارت کشور برگزار خواهد شد افزود: در این بخش 5 سریال ، 5برنامه ترکیب، 5مجری، 5بازیگر زنو 5بازیگر مرد معرفی می‌شوند این آثار از میان برنامه‌هایی که در نظر سنجی مرکز تحقیقات سازمان مورد اقبال مخاطبان بوده اند انتخاب شده‌اند که در برنامه‌ای ویژه از ابتدای بهمن ماه به مردم معرفی می‌شوند تا برگزیدگان آنها مشخص شوند.

دبیر جشنواره جام جم  با بیان اینکه داوری آثار در بخش انتخاب مردمی‌ با داوری در دیگر بخش‌ها متفاوت است گفت: ارزیابی فنی، محتوایی، پژوهشی ، اجرا و... در بخش های دیگر و داوری مردمی در  زمینه‌های  نمایشی، برنامه برتر ، ترکیبی، مجری و بازیگران مرد و زن انتخاب می‌شوند.

وی همچنین از برگزاری اختتامیه جشنواره در هفتم اسفند و همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) خبر داد و گفت : در این روز در دو نوبیت صبح و عصر کمیته‌های تخصصی برگزار می‌شوند و آثار برگزیده در این کمیسیون ها به نقد وبررسی گذاشته می‌شوند که فرصت مناسبی برای تضارب آرا و گفت‌وگوهای تخصصی پیش از اعلام اسامی‌ برگزیدگان است.

وی تعدد آثار رسیده به بخش داوری را 2 برابر آثار سال گذشته دانست و در پاسخ به سوال خبرنگاران از تمهیداتی برای امتیازاتی برای برگزیدگان توجه به خبرنگاران حوزه رسانه و ارزیابی تمام عوامل موثر در برنامه سازی تلویزیونی در داوری آثار سخن گفت.

 

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

همزمان با رونمایی از تصاویر قسمت اول جدیدترین برنامه احسان علیخانی، روز و ساعت پخش «عصر جدید» اعلام شد.

بیش از ١٤ میلیون رای مخاطبان شش نامزد برتر بخش مردمی در هر گروه معرفی شدند.

کیانا فرهی مجری منتخب زن از برنامه «دکتر سلام» در گفتگوی تلفنی با برنامه «زنگ هفت» در خصوص سابقه حضور و اجرا در این برنامه صحبت کرد

سعید مظفری گفت: با برگزاری جشنواره می‌توان در میان جوانان با استعداد انگیزه ایجاد کرد تا به درجه پیشکسوتان برسند.

مدیر روابط عمومی معاونت سیما از جزئیات جدید جشنواره تلویزیونی جام جم و زمان باقی مانده مرحله مقدماتی آرای مردمی خبر داد.

بهروز مفید گفت: جشنواره تلویزیونی جام جم هم با ورق زدن آثار تلویزیونی باری دیگر تلاش فیلمسازان و بازیگران را به مخاطبان یادآوری می‌کند.

پخش مستند «روایت رهبری» تولید شبکه مستند سیما با موضوع آغاز رهبری حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از چهارشنبه روی آنتن شبکه های یک و مستند می رود.

به ابتکار شبکه یک سیما، چهره برتر مردمی سال 97 در برنامه «فرمول یک» انتخاب و معرفی خواهد شد.

فلورا سام گفت: برگزاری جشنواره تلویزیونی جام جم می‌تواند روی درجه کیفی آثار تلویزیونی تاثیر شگرفی داشته باشد.

مرکز پویانمایی صبا با تولید مجموعه 520 قسمتی «مهارت های زندگی» رتبه دوم پر تعدادترین مجموعه پویانمایی دنیا را از آن خود کرده است.

مسعود احمدی افزادی از ساخت تندیس جشنواره تلویزیونی جام جم به دست هنرمندان اصفهانی و رونمایی از آن در روزهای آیند خبر داد.

در اولین هفته اسفند ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از مشکلات یک پسر نابینا در «رنگ خدا» تا رفتن بابا عقیل به خط مقدم در «هور در آتش»همراه باشید.

تهیه کننده و مجری برنامه ورزشی «نود» گفت: رای مثبت مردم در بخش مردمی جشنواره جام جم بهترین قدردانی برای یک برنامه ساز است و می تواند انرژی لازم را برای ادامه فعالیت به برنامه ساز و عوامل یک برنامه بدهد.

سازندگان اپیزود ویژه نوروز ۹۸ «پایتخت» که این روزها در مرحله پیش‌تولید است، به دنبال انتخاب بازیگر خردسال برای یکی از نقش‌های جدید مجموعه در این قسمت هستند.

مجموعه انیمیشن «جوانمردان» به تهیه کنندگی الهام ابراهیمی و کارگردانی علی احمدی کاری از مرکز پویانمایی صبا هر شب ساعت 18:45 از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

معاون سیما با صدور حکمی دبیر کمیسیون ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران کمیسیون آگهی ها و تبلیغات تلویزیونی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم جزئیات این دوره از جشنواره را تشریح کرد.

45 اثر پویانمایی برای داوری به کمیسیون جشنواره تلویزیونی جام جم ارسال شد.

محوریت داوری بخش دوبلاژ و آماده سازی جشنواره جام جم مشخص شد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران مستند پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران نمایشی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران فضای مجازی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

خواجه‌نژاد با اشاره تولیدات جدید سیما گفت: داوران جشنواره جام جم معرفی شدند و از هفته آینده آثار رسیده بررسی می‌شوند.

 

علی ضیا درباره مهمان روز سه شنبه برنامه «فرمول یک» که با حواشی مواجه شده بود، توضیح داد.

" پیمان سنندجی" مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران امشب ( شنبه 4 اسفندماه) مهمان برنامه «تهران 20» می شود.

برنامه «خیابان جام جم» این هفته هر روز ساعت 30 : 8 دقیقه صبح از شبکه یک پخش می شود.

مهم ترین اتفاقات علمی شیمی و پلیمر در سال 97 امشب در برنامه «چرخ» شبکه چهار سیما بررسی می شود؛

«شب تئاتر» در هفتمین ویژه برنامه خود به مناسبت سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر، شامگاه جمعه 3 اسفند، با موضوع «شورای ارزشیابی و نظارت» و اجرای دکتر رحمت امینی روی آنتن شبکه 4 سیما رفت.

برنامه «نگاه یک» این هفته با موضوع بیانیه حضرت آقا" گام دوم " پخش می شود.

مرحله نهایی مسابقه «دستپخت» از امشب آغاز می شود.

برنامه «سیمای آبادی» امروز با موضوع معرفی افراد نمونه در بخش کشاورزی پخش می شود.

مجموعه تلویزیونی «مهلا» با موضوع معضلات اجتماعی برای شبکه سه سیما ساخته می‌شود.

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "امین حیایی" بازیگر طنز کشورمان، در جدول پخش «صحنه گران» (مرور آثار) این شبکه قرار گرفته است.

سریال تلویزیونی «شهریار» از ۵ اسفند ماه به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

پریوش نظریه و حسام محمودی جلوی دوربین برادران محمودی رفتند.

برنامه «مشاور» امروز نیازهای تربیتی نسل امروز را بررسی می کند.

برنامه«یقه هفت» از سه شنبه 7 اسفند به تهیه کنندگی مهرداد تنها از شبکه هفت سیما پخش می شود.

دیدارنفت مسجد سلیمان- پرسپولیس تهران، شنبه4 اسفند از ساعت 16:00 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد