امروز پنج شنبه  5 ارديبهشت 1398
تعداد بازدید : 633 - تاریخ خبر : 1397/10/23 - 14:32
معرفی کمیسیون‌های یازده گانه پنجمین جشنواره جام جم

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم در نشست مطبوعاتی از ویژگی‌های این جشنواره و اضافه شدن چند کمیسیون جدید برای بررسی آثار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مسعود احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم و مدیر شبکه آموزش سیما در این نشست با اعلام گزارشی از آثار رسیده به بخش داوری کمیسیون‌های این جشنواره از ویژگی‌های جشنواره امسال سخن گفت. احمدی افزادی با بیان اینکه فعالیت‌های جشنواره پنجم جام جم به طور رسمی  از اول مهر ماه آغاز شده است گفت: از این تاریخ با دستور معاون سیما دبیر جشنواره مشخص و کارشناسان مختلف کارشان را در دوبخش  انتخاب آثار و بخش داوری آغاز کردند. دبیر جشنواره جام جم با بیان نحوه انتخاب آثار گفت: مدیران شبکه‌های سیما به عنوان روسای کمیته‌های انتخاب و مدیران هر شبکه به عنوان اعضای این کمیسیون ها بوده اند وی با بیان اینکه تا ابتدای دی ماه آثار را از میان تولیدات هر شبکه در بررسی دقیق برگزیدند گفت: آثار از ابتدای دی ماه به کمیسیون‌های داوری ارسال شد.

 احمدی افزادی از جشنواره جام جم سال گذشته یاد کرد که آثار در 4 بخش نمایشی، مسابقات، مستند و پویانمایی داوری شدند و گفت: امسال علاوه بر این 4 کمیسیون، کمیسیون‌های دیگری نیز فعال شده‌اند. وی با اشاره به اهمیت ساختار ترکیبی در برنامه‌های تلویزیونی و گستردگی آن در طبقات مختلف برنامه‌سازی «ب»، «ج» و«د» گفت: یکی از کمیسیون های جدید کمیسیون برنامه‌های ترکیبی است که از مهم‌ترین ساختارهای برنامه سازی است و به برنامه‌های روتین و مستمر ترکیبی مجال ارزیابی می‌دهد. این کمیسیون فرصت خوبی برای برنامه سازان این حوزه است تا کارهای ترکیبی شان را در حوزه‌های مختلف ورزشی، اقتصادی، معارفی، خانواده، کودک نوجوان و...ارائه کنند.

دبیرجشنواره جام جم از  گروه خاطره ساز و گروهی از هنرمندان که فقط صدایشان در برنامه‌های سیما شنیده می‌شوند یاد کرد و ایجاد کمیسیون دوبلاژ و آماده سازی برنامه را از بخش های جدیدی معرفی کرد که امسال برای دیده شدن این هنرمندان به کمیسیون‌های جشنواره افزوده شده است.

احمدی افزادی همچنین با معرفی کمیسیون فضای مجازی جشنواره این کمیسیون را از کمیسیون‌های جدیدی خواند که با توجه به اینکه رسانه ملی علاوه بر برودکست در حوزه برودبند نیز تولیدات متنوعی دارد امسال فعال شده است.

وی تعامل با مردم را رکن اصلی برنامه‌های سیما خواند و گفت: شعار دیده‌می‌شوید در کمیسیون انتخاب مردمی  معنا می‌یابد. دبیر جشنواره جام جم افزود:  آگهی‌ها و تبلیغات تلویزیونی یکی از بخش‌های مهم و حساس برنامه‌های تلویزیونی است که جشنواره امسال به آن پرداخته و کمیسیون آگهی و تبلیغات تلویزیونی به همین منظور امسال ایجاد شده است.

وی با اشاره به تقارن مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و برگزاری جشنواره از کمیسیون برنامه‌های ویژه چهلمین سالگرد در این جشنواره خبر داد و گفت: امسال با توجه به این مناسبت شبکه‌های مختلف سیما برای معرفی دست‌اوردهای انقلاب اسلامی‌برنامه‌های متنوع و متعددی تدارک دیده‌اند که در جشنواره امسال داوری خواهند شد.

احمدی افزادی کمیته بازارمحصولات تلویزیونی را از نوآوری‌های جشنواره امسال خواند که به بینندگان ارائه خواهد شد و افزود: در طول سال‌های پس از انقلاب و سال‌های اخیر تولیدات رسانه ملی رشد قابل توجهی کرده و در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیز مطرح شده اند که باید به این امر توجه کرد.

کمیته ای پشتیبانی و مالی و اطلاع رسانی و تبلیغات نیز از دیگر بخش‌های این جشنواره است. دبیر جشنواره جام جم با معرفی روسای کمیسیون‌های تخصصی گفت: ردیس کمیسیون آثار نمایشی و سریال‌ها رئیس مرکز سیما فیلم دکتر حسین کرمی و جانشین ایشان قائم مقام این مرکز سید علی حمیدی است. سلیم غفوری نیز به عنوان رئیس کمیسیون مستند، محمد احسانی به عنوان رئیس کمیسیون مسابقات، محمدرحیم لیوانی رئیس کمیسیون پویانمایی، مجید زین‌العابدین رئیس کمیسیون برنامه‌های ترکیبی، احمدامیرحائری قائم مقام مرکز تولید و فنی معاونت سیما رئیس کمیسیون دوبلاژ و آماده سازی، شهرام فرزین فر مدیر کل اطلاعات و برنامه ریزی سیما به عنوان رئیس کمیسیون فضای مجازی، جواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنج سیما به عنوان رئیس کمیته انتخاب مردمی و عباس مهدوی مهر مدیرکل بازرگانی رسانه ملی به عنوان رئیس کمیسیون آگهی‌ها و تبلیغات تلویزیونی و عبدالکریم خیامی رئیس مرکز طرح و برنامه سیما به عنوان رئیس کمیسیون برنامه‌های ویژه چهلمین سالگرد انقلاب انتخاب شده‌اند. ریاست کمیته پشتیبانی و مالی بر عهده سید محمود اسلامی و کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات بر عهده حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما است.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم سپس آماری از آثار رسیده به بخش داوری جشنواره ارائه کرد و گفت: 410 اثر تا کنون به مرحله داوری جشنواره راه یافته‌اند که در کمیسیون‌های 11گانه در دست بررسی است.

وی افزود: 29اثر از 11 شبکه در بخش مسابقات به مرحله داوری راه یافته اند که در سه بخش مسابقات استودیویی، میدانی و تلفنی داوری می‌شوند. در بخش پویانمایی 45 اثر جمعا به مدت 110 ساعت برنامه به بخش داوری رسیده که 31اثر از تولیدات مرکزپویانایی صبا و 14 اثر از شبکه‌های سیما است. دربخش برنامه‌های ترکیبی 68 اثر از 14 شبکه به مرحله داوری راه یافته اند که با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی فرهنگی معارفی کودک نوجوان و.... تولید شده اند.

در کمیسیون فضای مجازی آثار در سه بخش سایت شبکه، اطلاع رسانی EPG و شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی، 51 اثر به بخش داوری راه یافته اند. بنا به گفته احمدی افزادی 88اثر از میان 2هزارو دویست ساعت اثر و از بین 320 فیلم سینمایی، 24سریال در مجموع 540 قسمت ،250اثر مستند و 30 انیمیشن در قالب 970 قسمت در زمینه‌های صدابرداری، صداگذاری، صداپیشگی مناسب، ترجمه و...داوری می‌شوند.

در بخش آثار مستند نیز از 13 شبکه 39 اثر به بخش داوری راه‌یافته اند. به کمیسیون نمایش هم 20 سریال از شبکه‌های یک، دو، سه، تهران و نسیم همچنین تله تأتر شبکه 4 سیما رسیده است. کمیسیون آثار ویژه چهلمین سالگرد نیز70 اثر دریافت کرده است.

احمدی افزادی با اعلام اینکه مراسم معرفی آثار برگزیده مردمی دوم اسفند در سالن وزارت کشور برگزار خواهد شد افزود: در این بخش 5 سریال ، 5برنامه ترکیب، 5مجری، 5بازیگر زنو 5بازیگر مرد معرفی می‌شوند این آثار از میان برنامه‌هایی که در نظر سنجی مرکز تحقیقات سازمان مورد اقبال مخاطبان بوده اند انتخاب شده‌اند که در برنامه‌ای ویژه از ابتدای بهمن ماه به مردم معرفی می‌شوند تا برگزیدگان آنها مشخص شوند.

دبیر جشنواره جام جم  با بیان اینکه داوری آثار در بخش انتخاب مردمی‌ با داوری در دیگر بخش‌ها متفاوت است گفت: ارزیابی فنی، محتوایی، پژوهشی ، اجرا و... در بخش های دیگر و داوری مردمی در  زمینه‌های  نمایشی، برنامه برتر ، ترکیبی، مجری و بازیگران مرد و زن انتخاب می‌شوند.

وی همچنین از برگزاری اختتامیه جشنواره در هفتم اسفند و همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) خبر داد و گفت : در این روز در دو نوبیت صبح و عصر کمیته‌های تخصصی برگزار می‌شوند و آثار برگزیده در این کمیسیون ها به نقد وبررسی گذاشته می‌شوند که فرصت مناسبی برای تضارب آرا و گفت‌وگوهای تخصصی پیش از اعلام اسامی‌ برگزیدگان است.

وی تعدد آثار رسیده به بخش داوری را 2 برابر آثار سال گذشته دانست و در پاسخ به سوال خبرنگاران از تمهیداتی برای امتیازاتی برای برگزیدگان توجه به خبرنگاران حوزه رسانه و ارزیابی تمام عوامل موثر در برنامه سازی تلویزیونی در داوری آثار سخن گفت.

 

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

"محمود دینی"  و " محمد جواد نظری گلپایگانی " مهمان های شب عید «فرمول یک» هستند.

مجله صبحگاهی «سلام صبح بخیر» با محوریت حال خوب از اوایل اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد .

با همراهی پرشور مخاطبان تلویزیونی تا کنون بیش از ۱۰۲ میلیون صلوات به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان عجل الله فرجه الشریف ختم شد.

بهار، فصل نشاط و شادابی است. در این ایام نیز رسانه ملی باید ویترین خود به روی مخاطب را متنوع و شاد عرضه کند.

به مناسبت سالروز ولادت قائم آل محمد، در جشن شبکه های سیما همراه باشید.

به مناسبت روز ارتش ، مراسم رژه نیروهای مسلح ارتش در مرقد امام خمینی فردا بصورت زنده از شبکه یک پخش می شود.

در روز یک شنبه اولین ماه اردیبهشت که مصادف با میلاد حضرت ولیعصر (عج) است، با فیلم های سینمایی شبکه های سیما از دردسرهای خانواده نقی معمولی در «پایتخت 2» تا عزم شادفیل برای جانشینی در «فیلشاه» همراه باشید.

سریال خارجی «باج» از امشب ( شنبه 31 فروردین ماه) ساعت 23 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

نگاهی به برنامه «حال خوب» که از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 21 از شبکه سلامت پخش می‌شود.

در آخرین روزهای فروردین ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از تلاش احمد برای اهتزاز پرچم ایران در پادگان در «سبز، سپید، سرخ» تا مشاهدات حضرت سلیمان برای درک روح در «ملک سلیمان» همراه باشید.

برنامه «ماه تمام» به مناسبت نیمه شعبان از پنجشنبه 29 فروردین تا اول اردیبهشت ماه به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

تصویربرداری سریال «پس از آزادی» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر در تهران و بوستان ولایت آغاز شد.

نویسندگان و کارگردان مستند با نام موقت «آساک» از شروع پروژه ساخت این مستند در روستاهای قوچان استان خراسان رضوی خبر دادند.

مستند «نسیان» به کارگردانی حسن آخوندپور در نوزدهمین قسمت از فصل سوم برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

مستند «آن سوی دوراهی» روایتی است تصویری از پشت صحنه سریال «بر سر دوراهی» که به کارگردانی وحید سعیدی برای پخش از شبکه دو سیما آماده شده است.

 

درجلسه ای با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران و سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما بر تعامل رسانه ای فیمابین بارویکرد آرامش روحی و امیدبخشی تاکید شد.

مجموعه تلویزیونی «تعطیلات رویایی» با کارگردانی علی رضا امینی را از شبکه جهانی جام جم مشاهده فرمایید .

ادامه پخش مجلات علمی و فرهنگی «شب های هنر »،«طلوع»،«زاویه» و «سینماگرام» به بعد از ماه رمضان موکول شد.

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی که همزمان با سالروز شهادت سید اهل قلم سیدمرتضی آوینی ( 20 فروردین 1372)است، همایشی در نکوداشت این شهید برگزار و از شبکه یک پخش می شود.

فصل دو برنامه «دفترچه خاطرات» با عناوین و مناسبت های مختلف در 33  قسمت 30 دقیقه ای از شبکه امید درحال پخش است.

شبکه چهار سیما از 24 فروردین با برنامه «پندار»، هرشب با یک چهره تراز اول حوزه اندیشه و فکر گفتگو می کند.

«همین امروز، همین امشب» برنامه خود را به اطلاع رسانی و هشدارهای ایمنی در حوادث اخیراختصاص داد.

برنامه ترکیبی – تولیدی «نسیم حیات» به تهیه کنندگی امیرحسن خواجوی به زودی از شبکه پنج سیما پخش می شود.

 

مدیر شبکه سه سیما از تغییر اسپانسر برنده باش خبر داد.

سریال «فوق لیسانسه‌ها» حدود یک هفته است کلید خورده و در مناطق مختلف تهران تصویربرداری می شود.

سیدعلی ضیا مجری و تهیه کننده «فرمول یک» شب گذشته میزبان محمدرضا علیمردانی بازیگر، خواننده و دوبلور بود که درباره صداپیشگی به جای غلامرضا تختی، مافیا در دوبله، فروش نرفتن فیلم تختی به خاطر مافیای سینما، علت عدم حضور در «پایتخت5»، انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت، همکاری با مهران مدیری سخن گفت و با نوید محمدزاده شوخی کرد.

مجموعه تلویزیونی «برادر جان» به کارگردانی محمدرضا آهنج به قلم سعید نعمت‌اله و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی از زمستان سال گذشته برای پخش در باکس ماه مبارک رمضان از شبکه سه سیما مقابل دوربین رفت و گروه سازنده این سریال همچنان در لوکیشن های مختلف مراحل تصویربرداری را پشت سر می‌گذارند.

اختتامیه سی‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجربه طور زنده از ساعت 18 از شبکه نمایش سیما پخش می‌شود.

برنامه «حرف حساب»، با صاحبان ایده و کسب و کار حرف حساب می زند.

سرپرست شبکه قرآن سیما با اشاره به پیش بینی 100 عنوان برنامه جدید در سال 98 گفت: این شبکه تمامی اقشار جامعه را مخاطب خود می داند.

مشروح دیدار جمعی ازکارگران با رهبر معظم انقلاب امشب از شبکه یک سیما پخش می شود.

سومین قسمت مجموعه مستند «طبیبان حاذق» با معرفی ایرج حق شناس، پنجشنبه 5 اردیبهشت از شبکه افق پخش می شود.

نسل امروزی‌ها جمعه این هفته ( 6 اردیبهشت) به پدیده بازنشستگی (نگاهی به جایگزینی نیروی جوان در کشور) خواهند داشت.

همزمان با ادامه تصویربرداری سریال «برادر جان» به کارگردانی محمدرضا آهنج، نویسندگی سعید نعمت اله و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی مراحل فنی این مجموعه در حال انجام است.

تصویربرداری سریال «برادر جان» به کارگردانی محمدرضا آهنج برای پخش در ماه مبارک رمضان همچنان ادامه دارد و بیش از ۷۰ درصد از تصویربرداری پشت سر گذاشته است.

با به پایان رسیدن ویژه‌برنامه «ویدیوچک» در تعطیلات سال جدید این برنامه دوباره به شکل ثابت خود بازمی‌گردد و از این پنجشنبه روی آنتن شبکه ورزش می‌رود.

برنامه شبانه «اختیاریه» امشب میزبان یکی از رئیس اسبق دانشگاه آزاد است.

«محمد اصغری» کارشناس هواشناسی گفت: آرزویم این است که یک کانال ۲۴ ساعته هواشناسی داشته باشیم و به نظرم خیلی هم پربیننده می‌شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد