امروز چهارشنبه  28 مهر 1400
تعداد بازدید : 240 - تاریخ خبر : 1400/07/04 - 10:46
سیمای اربعین در تلویزیون

شبکه‌های سیما به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان، ویژه برنامه‌های متعددی را تدارک دیده و به روی آنتن می فرستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ شبکه های سیما در آستانه اربعین حسینی، ارتباط زنده با کربلای معلی، ویژه برنامه های تلویزیونی، مستند و ... را در جدول پخش برنامه های خود جانمایی کرده اند.

 

*** اربعین با «موکب عشق» شبکه یک

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی شبکه یک ویژه های برنامه «من او»، «موکب حاج قاسم»، «دم عشق»، «خیابان ایران» و ۲ فیلم سینمایی تدارک دیده است.

مستند «من او» با موضوع استقبال مردم عراق از زوار ایرانی، از برنامه های اربعینی شبکه یک است که ساعت ۴۰ : ۲۳ دقیقه پخش می شود.

«موکب عشق» دیگر برنامه تهیه شده در گروه پخش شبکه یک است که هر شب بعد از اذان مغرب و حدود ساعت 18:20 دقیقه پخش می شود و به صورت زنده مسیر حرکت زوار از نجف تا کربلا و شرایط زوار اربعین حسینی در مسیر را به تصویر می کشد.

مستند «دم عشق» هم که با موضوع گفتگو با مداحان و شعرای اهل بیت علیهم السلام و حال و هوای اربعین حسینی تهیه شده است از امشب تقدیم بینندگان می شود، این مستند که در ۵ قسمت ۵۰ دقیقه ای در گروه بسیج تهیه شده است، هر شب حدود ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

اما ویژه برنامه «خیابان ایران» از ساعت 12:15روز دوشنبه ۵ مهرماه با اجرای هادی صلح جو، میثم آقابیگی و محمدحسین صیرفی، تا ساعت ۱۴ تقدیم بینندگان می شود، ارتباط مستقیم با کربلا و مراکز استان‌ها و پخش مرثیه سرایی ها از تهران و استان‌ها از محورهای برنامه «خیابان ایران» است که در گروه پخش شبکه یک تولید شده است.

 

*** «عشق بی پایان» شبکه دو در اربعین حسینی

شبکه دو سیما با ویژه برنامه های «عشق بی پایان»، «کوی محبت»، «یک قرن با حسین (ع)»، «ماه در می زند»، «محاکات»، «نشان ارادت»، مستند «پول تمیز»، «سخنرانی و مداحی» و ... در اربعین حسینی با بینندگان این شبکه همراه خواهد بود.

برنامه «عشق بی پایان» با اجرای محمدرضا حسینیان از کربلای معلی به‌صورت زنده روی آنتن شبکه دو می‌رود. رویکرد این برنامه کاملا اجتماعی بوده و گفت‌وگویی جذاب با کادر درمان و پزشکی کشور که قریب به 2 سال با مجاهدت‌های خود به درمان بیماران کرونایی پرداخته‌اند، خواهد داشت.

 «عشق بی‌پایان» تهیه شده در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج و مرکز رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی و با همکاری دفتر صداوسیمای ایران در بغداد بوده که در گروه معارف شبکه دو تهیه شده و از جمعه ۲ مهرماه بعد از خبر ۲۰:۳۰ طی 5 شب از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

مستند «پول تمیز» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی وحید چاوش پویشی است درباره اقتصاد اربعین، اقتصادی که بر خلاف اصول رایج در همه دنیا، بر مبنای منفعت‌طلبی نیست. در این برنامه کارشناسان اقتصادی در این باره صحبت خواهند کرد. به تصویر کشیدن اقتصاد و گردش مالی که در پیاده‌روی اربعین حسینی در جریان است از اولویت‌ها و اهداف ساخت این مستند است.

برنامه «کوی محبت» اربعین امسال نیز مانند سالیان گذشته به صورت ویژه ای با عاشقان و زائران اباعبدالله همراه شده است. انعکاس رویداد پیاده روی اربعین و گفتگو با مسئولین و کارشناسان، پخش زنده از مسیر حرکت کاروان پیاده روی اربعین، ارتباط زنده از کربلا با حضور کارشناسان مذهبی، شاعران و مداحان اهل بیت (ع) و در ساعات مختلف گزارش هایی از حال و هوای زائران حرم سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) را به تصویر می کشد. این برنامه کاری است از گروه معارف به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی که جمعه 2 مهر ساعت 23 شنبه تا دوشنبه 3 الی 5 مهر ساعت 23:30 و دوشنبه 5 مهر ساعت 13:30روانه آنتن می‌شود.

برنامه «یک قرن با حسین (ع)» به تهیه‌کنندگی هادی خدادی دوشنبه 5 مهر ساعت 23:30 به واکاوی ریشه ها و عناصر حماسه اربعین حسینی در عصر حاضر به عنوان یکی از مهمترین پدیده های قرن می‌پردازد.

برنامه گفتگو محور «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی که با محوریت بازگو کردن تجربه های معنوی و ارادت چهره های فرهنگی، هنری و... به سیدالشهدا (ع) تهیه‌ شده، دوشنبه ساعت 17:30 گفتگویی خودمانی و احساسی با کوروش زارعی در خصوص اربعین حسینی و حضرت سیدالشهدا (ع) خواهد داشت.

پخش مجموعه ای از سخنرانی های مذهبی خطبایی چون شیخ حسین انصاریان، حجج اسلام ماندگاری، ابوالقاسمی، رفیعی، رنجبر و ... به همراه ویژه برنامه «ذکر عاشوراییان» با نوای حاج محمود کریمی به تهیه کنندگی سعید پورفرج و مرثیه سرایی حاج میثم مطیعی، حاج حسن خلج و ... به صورت میان برنامه به عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم می شود.

پخش مستندهایی با موضوع اربعین همچون «پا به راه»، ویژه برنامه «ماه در می‌زند»، «محاکات»، «نمادو» و .... نیز از دیگر تدارکات این شبکه به مناسبت اربعین حسینی است.

 

*** «مقطعات»؛ سوگواره عاشورایی شبکه چهار

«سوره؛ فصل امام حسن (ع)»، «بیکران»، «مقطعات»، «آینه داران»، مستندهای «غریبان» و «پرچم های برافراشته» و ... از جمله برنامه های زنده و تولیدی و مستندی است که شبکه چهار سیما برای پخش در ایام سوگواری و اربعین حسینی در نظر گرفته است.

ویژه برنامه سوره به مناسبت اربعین حسینی (ع) و شهادت امام حسن (ع) از شنبه این هفته روی آنتن خواهد رفت.

این فصل از سوره که « فصل امام حسن (ع)» نام گرفته است به مدت 13 شب از شنبه سوم مهرماه مصادف با 18 صفر هرشب  ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

بنا به این گزارش: در فصل حسن بن علی از سری برنامه های سوره، مباحثی پیرامون سیره امام حسن (ع)، زندگی ایشان، ترور شخصیت ایشان، دلایل جنگ و صلح حضرت و سیره فرهنگی و اجتماعی آن حضرت با حضور کارشناسان تاریخ اسلام، صورت خواهد گرفت.

برنامه «سوره» در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما و به تهیه کنندگی مرتضی روحانی آماده پخش شده است. مسعود دیانی اجرا و سردبیری این برنامه را بر عهده دارد.

شایان ذکر است «سوره» به مدت دو هفته هرشب روی آنتن شبکه چهار خواهد بود و پخش آن بعد از این ایام به روال عادی و هفتگی خود بازخواهد گشت.

«بیکرانِ» ویژه اربعین حسینی به صورت زنده از کربلای معلی روی آنتن می رود. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیماست که ویژه مناسباتی همچون ایام محرم تولید و پخش شد و به بررسی ابعاد تاریخی و اجتماعی واقعه عاشورا پرداخت.

«بیکران» با حضور مهمانانی ویژه به صورت زنده از کربلای معلی در پنج قسمت از شنبه 3 مهرماه تا چهارشنبه 7 مهرماه ساعت 21، روی آنتن خواهد رفت و از زوایای مختلف به این وقایع تاریخی روزهای پایانی صفر خواهد پرداخت.

«بیکران» به تهیه کنندگی طه حکیمی و اجرای عطاالله بیگدلی، به سردبیری علیرضا معادی با مشارکت مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و از شبکه چهار پخش می شود.

«مقطعات» نام ویژه برنامه ای است که در حوزه هنری تولید شده است و در ده قسمت هر شب ساعت 20:30 از شنبه تا چهارشنبه از شبکه چهار سیما روی آنتن خواهد رفت.

در هر قطعه از «مقطعات»، یک سوگ عاشورایی به همراه آیتم های کتاب عاشورایی و هنر عاشورایی را شاهد خواهیم بود.

«مقطعات» به مدت دو هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:30 پخش و ساعت 10:30 و 16:30 بازپخش خواهد شد.

«آینه داران» عنوان ویژه برنامه تلویزیونی به تهیه کنندگی مشترک محسن داجر و مهدی محمدی و کارگردانی رضا محبی با اجرا و نویسندگی حامد عسگری است که به روایت زندگی و خصوصیات اصحاب امام حسین (ع) می پردازد.

در برنامه های پیش رو مصادف با اربعین حسینی، آینه داران داستان اصحاب دیگری از جمله ابوثمامه (صحابه ای که روز عاشورا وقت نماز ظهرعاشورا از امام حسین(ع) خواست تا نماز آخر را جماعت بخوانند و به همین سبب حضرت او را دعا کرد)، جابر بن عبدالله انصاری که به نقلی اولین زائر حسینی بود و هفهاف بن مهند (که عصرعاشورا و پس از شهادت امام و یارانش به کربلا رسید و شهید شد ) را روایت خواهد کرد.

همچنین در آیتم مقتل های مربوط به این اصحاب نیز در چند روز باقیمانده منتهی به اربعین حسینی به شرح گفتگوی امام سجاد (ع) با ابوحمزه درخصوص عزاداری امام حسین (ع)، بیان آداب زیارت از زبان امام صادق (ع)، زیارت نامه امام حسین در روز اربعین و ذکر احوال جاماندگان در قالب دعا پرداخته خواهد شد.

همچنین در این ایام میان برنامه های متناسب با زیارت اربعین حسینی را شاهد خواهیم بود.

«حسرت زدگان»، با حضور دکتر سنگری داستان کسانی را روایت می کند که امام حسین (ع) از ایشان دعوت کرده بودند و در تاریخ موعود لبیک نگفتند و نرسیدند.

در روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام طباطبایی نژاد داستان جابر و حکایت آمدنش به کربلا و مقتل جابر و روایت حضور کاروان اهل بیت در اربعین در کربلا روایت خواهد شد.

 

مستند بلند «غریبان» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی روز اربعین از شبکه‌ چهارسیما پخش خواهد شد.

در این مستند ۳۳ کارگردان از ۳۳ استان کشور مستندهایی مستقل درباره پیاده‌روی اربعین ساخته اند که تمامی راش‌های این مستندها به اضافه حجم زیادی از آرشیو صدا و سیما که معادل ۲٤۰۰ ساعت فیلم است در اختیار مصطفی رزاق کریمی و تدوینگرش گذاشته شد که پس از تحقیقی مفصل به روایت «غریبان» رسیدند.

در «غریبان»  فلسفه و تاریخ اربعین روایت می‌شود.

برخی از عوامل مستند عبارتند از کارگردان: مصطفی رزاق کریمی، تدوین: کامران جاهدی، گویندگان: حسین محجوب و مریم واعظ پور، ناظر کیفی:جواد میرزاآقازاده، محقق: ویدا ملکی، ویراستار متن: هرمز بوشهری پور، مجری طرح: محمد سعید وزیری، صداگذار: احسان افشاریان، ساخت و پویانمایی تصاویر شنی: گروه انیمیشن سازان نیروان رود، اصلاح رنگ و نور: احسان واثقی، طراح پوستر: روژان ایرجی، تهیه شده در معاونت امور استان های صدا و سیما

مستند «پرچم های بر افراشته» راوی پیاده روی حماسی اربعین است. این مستند به کارگردانی جمشید بیات ترک، شامل تصاویری از راه پیمایی زائران اربعین حسینی(ع)، عبور از مرز مهران، ورود به خاک عراق و زیارت مرقد مطهر حضرت امام علی علیه السلام برگزاری نماز جماعت زواری است که از سراسر جهان از ایران، پاکستان، هند، مالزی، ترکیه، استرالیا و کشور های آفریقایی با عشقی سرشار راهی این سفر شده و به عشق زیارت بارگاه حضرت امام  حسین علیه السلام به سوی حرم آمده اند.

 

 

*** ویژه برنامه « قرار» در اربعین حسینی

شبکه پنج سیما، به مناسبت اربعین حسینی با تهیه و پخش ویژه برنامه متعدد مذهبی با عزاداران و عاشقان حسینی (ع) همراه می شود.

ویژه برنامه زنده «قرار» کاری از گروه معارف به تهیه کنندگی و اجرای زینب پور ابراهیم از شنبه و یکشنبه ساعت 21 و دوشنبه از ساعت 10 صبح روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

«قرار» شبکه پنج سیما از بانوان تازه مسلمان شده و چهره های فرهنگی همچون: فاطمه اتسکو هوشینو اهل ژاپن، ورونیکا (مریم) فاضلی اهل برلین، زینب پاشاپور نویسنده، همسر و خواهر شهید و... میزبانی می کند.

«قرار» میزبان بانوانی است که هر ساله توفیق پیاده روی اربعین برای ارادت و بیعت دوباره با سالار شهیدان قسمت آنها می شود و در این برنامه از پیاده روی اربعین و خاطرات سفرهایشان خواهند گفت.

میان برنامه، مداحی و پخش تصاویر پیاده روی مسافران کربلا و همچنین ارتباط زنده با کربلای معلی و پخش تصاویر واحد های سیار و مستقر از میدان امام حسین(ع) تا حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع) برای دلداگان حسینی از دیگر بخش های این برنامه است.

مستند روایی و عبرت آموز «بین القفسین» برگرفته از داستانی واقعی از اردوگاه اسرای ایرانی و ارتباط عاطفی یکی از سربازان شیعه عراقی این اردوگاه با اسرای ایرانی است. این مستند تماشایی ویژه اربعین روز دوشنبه 5 مهرماه ساعت 7:20 روی آنتن می رود.

داستان این مستند روایت وقایع اردوگاه الرمادی عراق است که سرگذشت رزمندگان زیر ۱۷ سال ایرانی که به اسارت برده شده بودند را به تصویر می کشد.

همچنین برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» از شنبه 3 مهرماه معطوف به اربعین حسینی (ع) روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مستند «اربعین تا اربعین» با هدف روایت سفرنامه یک تیم مستند ساز ایرانی از مراسم اربعین حسینی (ع) است. این مستند دوشنبه 5 مهرماه ساعت 17:30 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

گروه تهران و شهروندی نیز با برنامه «در شهر» و «در استان» گزارش هایی از برپایی هیات های مذهبی را روی آنتن خواهد برد.

گروه اجتماعی شبکه پنج سیما با برنامه صبحگاهی «سلام تهران» این هفته را معطوف به اربعین حسینی (ع) روی آنتن می رود.

واحد تامین برنامه شبکه پنج نیز، برای این ایام سریال دو کلاکت از سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ساعت 19 و 10 صبح پخش خواهد کرد.

مستند دیدنی «ماشالله نجار» نیز دوشنبه 5 مهرماه ساعت 20 از شبکه پنج سیما پخش می شود. این مستند داستان پیرمردی است که شفای خود را از امام حسین(ع) می گیرد و تمام زندگی خود را وقف امام حسین (ع) می کند.

 

*** ارتباط زنده از کربلای معلی در اربعین از شبکه قرآن

شبکه قرآن و معارف سیما به منظور گرامیداشت اربعین حسینی برنامه ها و میان برنامه‌هایی را برای پخش از این شبکه در نظر گرفته است.

برنامه «روبراه» که هر شب ساعت 24:00  از شبکه قرآن و معارف سیما به صورت ارتباط زنده از کربلای معلی شامل سخنرانی، روضه خوانی و مداحی روی آنتن می‌رود.

 

همچنین برنامه «نغمه عشاق» که مسابقه مداحی نوگلان حسینی است هر شب ساعت 20:45 در این هفته پخش خواهد شد.

ضمناً برنامه زنده موکب تلویزیونی ایران ضمن ارتباط با کربلای معلی، مشهد مقدس و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در ساعات مختلف روز به سخنرانی و روضه خوانی و مداحی و همچنین انعکاس راهپیمایی عظیم اربعین می پردازد.

مستند «اربعین حسینی» از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیماست که هر روز ساعت 6:05 به موضوع راهپیمایی عظیم اربعین می پردازد.

سخنرانی ها، تلاوت ها و کلیپ های ویژه از دیگر تولیدات این شبکه جهت پخش در ایام اربعین حسینی در ساعات مختلف روز می باشد.

 

*** «با حسین حرف بزن» در اربعین از شبکه نسیم

ویژه برنامه اربعین حسینی «با حسین حرف بزن» شنبه تا دوشنبه 3 تا 5 مهر ماه، ساعت۲۲:۳۰ با حضور مهمان های مختلف از شبکه نسیم پخش می شود.

 

 

*** پخش زنده مراسم اربعین از حرم رضوی در شبکه جام جم

همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی، شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه هایی تدارک دیده تا دیده عاشقان حسین در سراسر دنیا را به حرم مولایشان گره بزند و دلها را روانه کربلا کند.

ویژه برنامه «شب نشینی» با محوریت اربعین و تقارن آن با هفته دفاع مقدس؛ مستند «حضور ایرانیان خارج از کشور در راه پیمایی اربعین و حضور غیر ایرانیان در این مراسم معنوی»؛ ویژه برنامه «صبح پارسی» با موضوع اهمیت و پیام پیاده روی اربعین از برنامه هایی است که در شب و روز اربعین از شبکه های سیما پخش می شود.

ویژه برنامه 25 دقیقه ای «شعر آفتاب» با عنوان اشعار اربعینی؛ ویژه برنامه «فرزندان ایران» در ایام اربعین و پرداختن به ابعاد بین المللی آن نیز روی آنتن می رود.

مراسم اربعین از حرم رضوی در مشهد مقدس، به صورت زنده از این شبکه پخش می شود.

همچنین فیلم های سینمایی «دکل»، «تگرگ و آفتاب»، «راه عاشقی» و «تنگه ابوقریب» در شب و روز اربعین از آنتن شبکه جام جم پخش می شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

«فوتبال برتر» امروز سه شنبه ۲۰ مهر و همزمان با پخش زنده دیدار فوتبال بین تیم های ملی ایران و کره جنوبی، فصل جدیدی از این برنامه را کلید می زند.

چندین فیلم پلیسی جدید تولید شده در مؤسسه فرهنگی هنری ناجی هنر این هفته از شبکه های یک و سه سیما پخش می‌شود.

شبکه ورزش به زودی و همزمان با ایام ربیع الاول با طرح‌های جدیدی به استقبال فصل جدید لیگ‌های ورزشی می‌رود.

در روزهای پایانی هفته پنج‌شنبه و جمعه 22 و 23 مهر ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «با من حرف بزن»، «شهر طغیان» و «خواب آب» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

معاونت سیما به مناسبت ماه ربیع الاول و آغاز هفته وحدت، برنامه هایی با با حال و هوای این ماه و همچنین مبتنی بر تقویت وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان تدارک دیده است.

مجموعه تلویزیونی «سوره خانم» برای پخش از شبکه یک سیما وارد مرحله پیش تولید شد.

آخرین قسمت سریال «افرا» به کارگردانی بهرنگ توفیقی امشب روی آنتن شبکه یک می‌رود.

از فیلم تلویزیونی «پسرم رسول» اثری از شبکه پنج سیما در جشنواره بین المللی فیلم کودک تقدیر شد.

ویژه برنامه «قرار ما» به تهیه کنندگی مجید صفری، به مناسبت آغاز امامت مهدی صاحب الزمان از شبکه یک پخش می شود . 

در آخرین روزهای تصویربرداری «سرجوخه» از تیزر تازه این سریال به تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری و کارگردانی احمد معظمی رونمایی شده و چند تن از بازیگران پیشکسوت آن معرفی شدند.

نظرسنجی مرکز تحقیقات درباره سریال‌های سیما در نیمه اول مهر ۱۴۰۰ نشان می‌دهد 79.2 درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته است، مجموعه تلویزیونی «افرا» از شبکه یک با 46 درصد مخاطب و کسب رضایت «در حد زیاد» 82.9 درصدی پربیننده‌تر از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی در صدر سریال‌های سیما قرار گرفت.

«مثبت دست فرمون» با کارگردانی و اجرای حامد تهرانی با شروع فصل سوم این مسابقه از امشب ۲۳ مهرماه روانه آنتن شبکه نسیم می‌شود.

آرش معیریان برای شبکه سه تلویزیون سریال ۹۰ شبی می سازد.

مجموعه مستند داستانی «سه شنبه ۱۴ جولای» به کارگردانی سید جواد حسینی از امروز شنبه ۲۴ مهر حوالی ساعت 18 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

 در شب گذشته سردار منتظر المهدی مشاور فرمانده ناجا و دستیار فرمانده سایبری کشور به همراه مدیرگروه فیلم و سریال شبکه دو سیما آقای بهرنگ ملک محمدی از یکی لوکشین های اصلی سریال «نوار زرد ۲» بازدید داشتند.

 

مجموعه مستند جدید سه قسمتی «آبگیر؛ آبادی حیوانات آفریقا» از شنبه 17 مهرماه در قاب چهارسوی علم شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

اولین و دومین قسمت از برنامه «شهرک رنگین کمان» با محوریت آموزش مهارت های زندگی و مدیریت بحران به تهیه کنندگی مریم وطن پور روزهای شنبه و یکشنبه حوالی ساعت ۱۵:۱۵ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

اولین قسمت از فصل سوم مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» به تهیه کنندگی سپهر محمدی و کارگردانی اصغر توسلی با آغاز ماه ربیع 17 مهرماه هرشب ساعت 23 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

تهیه‌کننده سریال «بی‌نشان» آگهی جذب هنرور منسوب به این پروژه را جعلی دانست و تاکید کرد اطلاعات این پروژه از کانال رسمی آن منتشر می‌شود.

برنامه «اسرار سینما»، میان برنامه جدید شبکه نمایش از فردا به روی آنتن می رود.

 

سیزدهمین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه، روز چهارشنبه بیست و هشتم مهرماه، ساعت ۲۲ با اجرای دکتر عطاءالله بیگدلی از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

امروز مسابقه استقلال ـ هوادار تهران، و همچنین سه فوتبال خارجی از شبکه های سه و ورزش پخش می شود.

دهمین قسمت از برنامه «چراغ مطالعه» با حضور وحید یامین‌پور نویسنده کتاب «نخل و نارنج» روی آنتن می رود.

سی‌امین قسمت فصل هشتم «چرخ» به گفت‌وگو با عضو کارگروه علمی جایزه‌ی مصطفی(ص) اختصاص دارد. این برنامه ساعت 19 امروز، چهار‌شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود.

برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» پنجشنبه با حضور فاتح قله اورست و صنعتگر حوزه خودرو روی آنتن می‌رود.

برنامه صبح پارسی امروز با حضور متخصص طب سنتی و کنترلرهای برج مراقبت بر روی آنتن رفت.

مجموعه تلویزیونی «بی همگان» به کارگردانی رضا کریمی نیمه آبان ماه واردمرحله تولید خواهد شد.

سرهنگ مرادی معاون اجتماعی پلیس پایتخت در برنامه «سلام تهران» در خصوص انتشار کلیپِ جنجال برانگیز برخورد مأموران ناجا با یک خانم که واکنش ‌های متعددی داشت توضیحاتی ارائه داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر در گفت و گوی تلفنی با برنامه «سلام تهران» در خصوص برگزاری همایش تقریب مذاهب جهان اسلام در شرایط کرونا توضیحاتی ارائه داد.

رضا یزدانی بازیگر سینما و تلویزیون در برنامه «سلام تهران»، با تشریح فراز و فرودهای بازیگری در شرایط کرونا، روایتگر خاطره‌ای از تشابه اسم و فامیلی خودش با یک خواننده و کشتی‌گیر شد.  

در روزهای پایانی مهر ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «کونگ فو حیرت انگیز استاد هو»، «عملیات کف دریا»، «احساس خفگی» و «هدیه» 4 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مستند «دلبستگان» به مناسبت هفته وحدت از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه صادرات ایران اظهار کرد: صادرکنندگان ما در بهترین مبادی اندازه گیری کیفیت، دارای رتبه هستند. اما صادرات، نیاز به توسعه دارد.

قهرمانان فرهنگی و ورزشی بجنورد را بهتر بشناسید.

برنامه «مثبت سلامت» عصر چهارشنبه با موضوعات حوزه‌ی محیط زیست، حیات‌وحش و گردشگری روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد